Δράσεις Εκπαιδευτικά προγράμματα

Επίσκεψη του Δημάρχου Αλεξανδρούπολης στο Δημοτικό Σχολείο Άνθειας

Ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης κ. Ιωάννης Ζαμπούκης,  η Αντιδήμαρχος Διοικητικών και Οικονομικών Υπηρεσιών, Ενέργειας, Φυσικών Πόρων και Δ.Ε. Τραϊανούπολης  κ. Ελένη Ιντζεπελίδου – Συτμαλίδου και  ο Αντιδήμαρχος Δόμησης, Χωροταξικού Σχεδιασμού και Ψηφιακού Μετασχηματισμού κ. Βασίλης  Δέλκος, πραγματοποιήσαν επίσκεψη, την Παρασκευή 9 Ιουνίου 2023, στο Δημοτικό σχολείο Άνθειας  , ύστερα από πρόσκληση των μαθητών της Δ΄ τάξης.
Ο δήμαρχος συνομίλησε με τον Διευθυντή του σχολείου και το εκπαιδευτικό προσωπικό και ενημερώθηκε για όλα τα προβλήματα υποδομών που αντιμετωπίζει η σχολική μας μονάδα, ενώ αμέσως μετά επισκέφτηκε το τμήμα της Δ΄ τάξης. Άκουσε με προσοχή τους προβληματισμούς των παιδιών και ορισμένα από τα αιτήματά τους.
Μαθητές και  μαθήτριες έμειναν ευχαριστημένοι από την επίσκεψη του Δημάρχου και των Αντιδημάρχων αφού τους έδωσαν αρκετές υποσχέσεις  για την υλοποίηση των αιτημάτων τους και ανανέωσαν το ραντεβού τους με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς το Σεπτέμβριο του 2023.

ΔΗΜΑΡΧΟΣ